Revealed: Full list of cup fixtures ahead for SCFL clubs

The Southern Combination Football League have confirmed group fixtures for their upcoming Supplementary Cup competitions.

Wednesday, 24th March 2021, 10:50 am
Updated Wednesday, 24th March 2021, 10:52 am
Football

Following another null and void season, the SCFL decided to put on a cup competition to provide some competitive football for their teams.

And the cup competitions committee met last week to ratify the groups for the tournament.

The dates for each section and groups are as follows:

SCFL Premier Division Supplementary Shield

Saturday, April 10

AFC Uckfield Town v Little Common

Newhaven v Eastbourne Town

East Preston v Lancing

Pagham v Steyning Town

Crawley Down Gatwick v Hassocks

Lingfield v Horley Town

Alfold v Loxwood

Broadbridge Heath v Horsham YMCA

Tuesday, April 13

Eastbourne Town v AFC Uckfield Town

Newhaven v Little Common

Lancing v Pagham

Steyning Town v East Preston

Crawley Down Gatwick v Lingfield

Horley Town v Hassocks

Horsham YMCA v Alfold

Loxwood v Broadbridge Heath

Saturday, April 17

AFC Uckfield Town v Newhaven

Eastbourne Town v Little Common

Pagham v East Preston

Crawley Down Gatwick v Horley Town

Lingfield v Hassocks

Broadbridge Heath v Alfold

Horsham YMCA v Loxwood

Tuesday, April 20

AFC Uckfield Town v Little Common

Eastbourne Town v Newhaven

Lancing v East Preston

Steyning Town v Pagham

Crawley Down Gatwick v Hassocks

Horley Town v Lingfield

Horsham YMCA v Broadbridge Heath

Loxwood v Alfold

Saturday, April 24

Eastbourne Town v Little Common

Newhaven v AFC Uckfield Town

East Preston v Pagham

Lancing v Steyning Town

Horley Town v Crawley Down Gatwick

Lingfield v Hassocks

Alfold v Broadbridge Heath

Loxwood v Horsham YMCA

Tuesday, April 27

AFC Uckfield Town v Eastbourne Town

Newhaven v Little Common

East Preston v Steyning Town

Pagham v Lancing

Horley Town v Hassocks

Lingfield v Crawley Down Gatwick

Alfold v Horsham YMCA

Broadbridge Heath v Loxwood

Saturday, May 1

Steyning Town v Lancing

SEMI FINALS - w/c Saturday, May 8

Winner Group B v Winner Group C

Winner Group D v Winner Group A

FINAL - w/c Monday, May 17

SCFL Division 1 Supplementary Shield

Saturday, April 10

Bexhill United v AFC Varndeanians

Seaford Town v Mile Oak

Storrington v Worthing United

Wick v Shoreham

Arundel v Midhurst & Easebourne

Billingshurst v Oakwood

Tuesday, April 13

Seaford Town v AFC Varndeanians

Storrington v Shoreham

Wick v Worthing United

Arundel v Oakwood

Roffey v Billingshurst

Wednesday, April 14

Bexhill United v Mile Oak

Saturday, April 17

AFC Varndeanians v Mile Oak

Bexhill United v Seaford Town

Shoreham v Worthing United

Wick v Storrington

Billingshurst v Arundel

Midhurst & Easebourne v Roffey

Tuesday, April 20

AFC Varndeanians v Bexhill United

Shoreham v Wick

Worthing United v Storrington

Arundel v Roffey

Midhurst & Easebourne v Oakwood

Wednesday, April 21

Mile Oak v Seaford Town

Saturday, April 24

AFC Varndeanians v Seaford

Town Mile Oak v Bexhill United

Shoreham v Storrington

Worthing United v Wick

Midhurst & Ease. v Billingshurst

Roffey v Oakwood

Tuesday, April 27

Seaford Town v Bexhill United

Storrington v Wick

Worthing United v Shoreham

Wednesday, April 28

Mile Oak v AFC Varndeanians

SEMI FINALS - w/c Saturday, May 8

Winner Group A v Runner-up Group C

Winner Group B v Winner Group C

FINAL - w/c Monday, May 17

SCFL Division 2 Supplementary Shield

Saturday, April 3

Ferring v Rustington

Rottingdean Village v Worthing Town

Charlwood v Jarvis Brook

Copthorne v TD Shipley

St. Francis Rangers v Upper Beeding

Wednesday, April 7

Littlehampton United v Montpelier Villa

Saturday, April 10

Montpelier Villa v Ferring

Rottingdean Village v Littlehampton United

Rustington v Worthing Town

Jarvis Brook v Copthorne

TD Shipley v St. Francis Rangers

Upper Beeding v Charlwood

Tuesday, April 13

Ferring v Worthing Town

Charlwood v Copthorne

St. Francis Rangers v Jarvis Brook

Wednesday, April 14

Littlehampton United v Rustington

Saturday, April 17

Ferring v Rottingdean Village

Rustington v Montpelier Villa

Worthing Town v Littlehampton United

Charlwood v TD Shipley

Copthorne v St. Francis Rangers

Jarvis Brook v Upper Beeding

Saturday, April 24

Littlehampton United v Ferring

Rustington v Rottingdean Village

Worthing Town v Montpelier Villa

St. Francis Rangers v Charlwood

TD Shipley v Jarvis Brook

Upper Beeding v Copthorne

Tuesday, April 27

Montpelier Villa v Rottingdean Village

Upper Beeding v TD Shipley

SEMI FINALS - w/c Saturday, May 8

Winner Group A v Runner-up Group B

Winner Group B v Runner-up Group A

FINAL - w/c Monday, May 17